Licznik odwiedzin ministat liczniki.org
A A A

Aktualności

 

 

Drodzy Rodzice

Przypominamy, że w związku z egzaminami gimnazjalnymi
(23-25 kwietnia)
uczniowie klas pierwszych i drugich mają dłuższą przerwę świąteczną
i wracają do szkoły dopiero 28 kwietnia.

 


 

Zasady naboru do gimnazjum na rok szkolny 2014/2015

   od 15 kwietnia (od godz. 8.00) do 22 maja br.(do godz. 15.00)

potwierdzanie woli uczęszczania do gimnazjum obwodowego swojego dziecka za pomocą witryny

rybnik-gim.edu.com.pl 

Potwierdzenia woli uczęszczania do gimnazjum obwodowego można również dokonać poprzez wypełnienie deklaracji, w sekretariacie gimnazjum obwodowego (z pominięciem witryny internetowej).

 

Nabór do gimnazjów nieobwodowych (dwujęzyczne, sportowe, urszulańskie, społeczne) oraz na wolne miejsca w gimnazjach obwodowych rusza 15 kwietnia (od godz. 8.00) do 22 maja br.(do godz. 15.00)  

 rybnik-gim.edu.com.pl

 


 

 SZANOWNI RODZICE

Cieszymy się, że możemy przedstawić Wam nasz nowy projekt rozwiązywania konfliktów w środowisku szkolnym. Projekt ten nosi nazwę mediacji szkolnej (mediacji rówieśniczej).
    MEDIACJA (z j. ang. mediation – pośredniczenie) jest metodą rozwiązywania sporów, która jest stosowana w wielu szkołach europejskich, jako przyjazne towarzyszenie uczniom w rozwiązywaniu ich konfliktów.
    Uczniowie naszej Szkoły będą mieli możliwość skorzystania z usług mediatora szkolnego, w osobie pedagoga szkolnego, jak również, wybranych do tej roli, odpowiednio przeszkolonych uczniów.
    Mediacje będą odbywały się na terenie Szkoły, w pomieszczeniu mediacyjnym, gdzie Wasze dzieci będą mogły szukać rozwiązania swoich konfliktów za pomocą konstruktywnej rozmowy, bez użycia siły, czy zachowań agresywnych.
    Spotkanie mediacyjne jest poufne. Poczynione ustalenia zostają zapisane, a ich realizacja zostaje sprawdzona.
    28 marca b.r. nasza szkoła oficjalnie zostanie Szkolnym Ośrodkiem Mediacji Rówieśniczej pod patronatem Polskiego Centrum Mediacji.
    Jesteśmy pewni, że w ten sposób uczniowie w sposób konstruktywny, będą rozwiązywali swoje konflikty, które nie będą się nawarstwiały, a rozwiązywane będą na bieżąco.
Nasza prośba do Państwa:
    Proszę dodać swojemu dziecku odwagi aby w wypadku kłótni z innymi uczniami naszej szkoły wypróbowało ofertę mediacji. Z serdecznymi pozdrowieniami.
 

                                              Mediator Ośrodka Mediacji

Członek PCM
Pedagog szkolny
 Gabriela Sikora