Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2015 Przejdź do strony
   Wybory Prezydenta RP Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

   

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

 RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

ZDJĘCIA PANORAMICZNE
zdjęcia panoramiczne

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

 

 

   

Strona główna

Aktualności


Wiadomości w formacie RSS

Budżet Obywatelski 2016 - konsultacje

W związku z rozpoczęciem trzeciej edycji budżetu obywatelskiego, zapraszamy do udziału w konsultacjach regulaminu Budżetu Obywatelskiego Miasta Rybnika.


Pierwsze spotkanie Rybnickiej Rady Sportu

W czwartek, 16 kwietnia, odbyło się pierwsze posiedzenie Rybnickiej Rady Sportu. W trakcie spotkania wybrano przewodniczącego rady, jego zastępcę oraz sekretarza.


Jednokierunkowo na ul. Mikołowskiej

W związku z zaplanowaną na ok. 3,5 miesiąca przebudową ulicy Mikołowskiej, od poniedziałku, 20 kwietnia, wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy na remontowanym odcinku drogi, od skrzyżowania z ul. Orzeszkowej do ronda Mikołowskiego.


Festiwal ekologiczny – zaproszenie dla wystawców

Miasto Rybnik zaprasza organizacje i firmy do uczestnictwa w skierowanym do dzieci i młodzieży Festiwalu Ekologicznym. Przedsięwzięcie odbędzie się 1 czerwca br. na Placu Jana Pawła II w godzinach od 9.00 do 14.00.


VI Wielkie Sprzątanie Rzeki Rudy

25 i 26 kwietnia odbędzie się kolejna edycja akcji „Wielkie Sprzątanie Rzeki Rudy”. W przedsięwzięciu udział weźmie prezydent Rybnika Piotr Kuczera, a gościem specjalnym wydarzenia będzie podróżnik – Aleksander Doba.


Problemy z działaniem fontanny

W związku z docierającymi do urzędu Miasta Rybnika informacjami o tym, że nie wszystkie zaplanowane pokazy fontanny odbyły się zgodnie z harmonogramem, informujemy, że sytuacja związana jest z awarią programu komputerowego.


3 miliony na budżet obywatelski 2016

Rusza trzecia edycja budżetu obywatelskiego w Rybniku. Na realizację przedsięwzięcia zaplanowano trzy miliony złotych – dwa z nich przeznaczone zostaną na dzielnicowe projekty lokalne, dodatkowy milion – na projekty ogólnomiejskie.


Music & Soul Festival na billboardach

Trzecia edycja Music & Soul Festival przed nami. Od 17 do 19 kwietnia w Teatrze Ziemi Rybnickiej wystąpią: Stanisław Sojka, Monika Borzym oraz Beata Bednarz i Mieczysław Szcześniak z zespołem Trzecia Godzina Dnia.


Badania ankietowe

W związku z opracowywaniem przez Miasto Rybnik Lokalnego Programu Rewitalizacji, Fundacja Kreatywny Śląsk prowadzi badania ankietowe.


Zagłosuj na plac zabaw

Rybnik bierze udział w konkursie, którego zwycięzca wygra budowę na swoim terenie placu zabaw. Wygrywają te lokalizacje, na które zagłosuje największa ilość osób. Zachęcamy do głosowania na tereny w Rybniku przy ul. Orzepowickiej oraz Spółdzielczej.


Dobre starty judoków

Julia Kowalczyk i Piotr Kuczera – zawodnicy KS Polonia Rybnik – zdobyli złote medale na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Judo, które odbyły się w miniony weekend w Jastrzębiu-Zdroju.


Zgłoś uwagi do oferty

W Biuletynie Informacji Publicznej została opublikowana oferta Fundacji Miasto Dla Mieszkańców (obszar - kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego). Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.


Sukces rybnickich baseballistów

Drużyna KS Silesia Rybnik zwyciężyła  w  Mistrzostwach Polski w Baseballu do lat 21, które odbywały się w dniach od 10 do 12 kwietnia na boiskach w Rybniku i Żorach.


Zgłoszenia na Jarmark Śląski

Jarmark Śląski w ramach tegorocznych Dni Rybnika odbędzie się w dniach od 12 do 20 czerwca, na ulicy Rynkowej w godz. 10.00-20.00.


Miejska baza noclegowa

Zapraszamy przedsiębiorców prowadzących w Rybniku działalność związaną z udostępnianiem miejsc noclegowych do przekazania informacji o obiekcie, którym dysponują.


Ruszył nabór do przedszkoli

Ruszył nabór do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Rybnik na rok szkolny 2015/2016.


Fontanna zagra wieczorami...

Od 10 kwietnia fontanna na Placu Jana Pawła II, w sąsiedztwie rybnickiej bazyliki, zachwycać będzie nowymi pokazami. Podziwiając instalację, będzie można zobaczyć w sumie aż siedem różnorodnych pokazów wodno-świetlno-muzycznych.


Kulturalny kwiecień w Rybniku

Kwiecień  obfitować będzie w liczne wydarzenia muzyczne, teatralne i kabaretowe. Szczegóły znajdują się na plakatach w 70. gablotach na terenie miasta.


Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Miasto Rybnik jest w trakcie opracowywania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN). Plan jest częścią projektu pn. „Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Rybnika”, na który miasto uzyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności w ramach działania 9.3 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.


Badanie ankietowe dotyczące transportu

Urząd Miasta Rybnika w dniach od 25.03.2015 do 06.05.2015 realizuje badanie ankietowe dotyczące transportu w Aglomeracji Rybnickiej. W oparciu o wyniki ankiety powstanie model ruchu w aglomeracji, który posłuży do dopasowania infrastruktury drogowej do potrzeb mieszkańców.


Wybory do Rad Dzielnic

W marcu i kwietniu, w trakcie dzielnicowych spotkań sprawozdawczo-wyborczych, wybierać będziemy swoich przedstawicieli w radach dzielnic.Archiwum

   

1 procent dla Rybnika


Przekaż 1 procent dla Rybnika

       ***********             


Rybek z Rybnika
Rybek uczy segregować śmieci
   

   

Godziny pracy Urzędu Miasta Rybnika:

Poniedziałek - środa: od 7.30 do 15.30
Czwartek: od 7.30 do 18.00
Piątek: od 7.30 do 13.00 

 

  więcej

 

Segreguj.rybnik.eu
przebieg drogi pszczyna-racibórz
 Straż Miejska Rybnik - telefon alarmowy 986

    

ZOBACZ KONIECZNIE:    


Logo Rybnika

 Rybek z Rybnika  
  
Rybek z Rybnika
   
linia   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Rybnik na Facebook
    
Rybnik na YouTube
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Ograniczony umysł wyżywa się w nieograniczonych ambicjach.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

 

Kultura.rybnik.eu
     
Turystyka w Rybniku
  
Edukacja w Rybniku
  
E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt