Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2016 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


Wiadomości w formacie RSS

Pierwsza dama w Rybniku

Agata Kornhauser-Duda, żona prezydenta RP, gościła w piątek, 21 października, w Rybniku. Pierwsza dama przyjechała na zaproszenie dzieci i młodzieży z dzielnicy Niedobczyce.


Dyskusja o estetyce miasta

„Miasto musi się podobać. Miasto bez kitu i kiczu” – pod takim hasłem w piątek, 28 października, w Rybniku odbędzie się debata ekspertów poświęcona tematowi estetyki przestrzeni miejskiej. Spotkanie odbędzie się na kampusie – zapraszamy do udziału (wstęp bezpłatny).


Szantowanie nad rzeką Rudą

Kajakowy sezon powoli dobiega końca. W najbliższą niedzielę nad rzeką Rudą wspólnie z szantowym zespołem  EKT – Gdynia będzie okazja do powspominania wakacyjnych przygód na turystycznym szlaku.


Redukcyjny odstrzał dzików

W związku z coraz większą liczbą interwencji związanych z występowaniem dzików zagrażających życiu i zdrowiu mieszkańców Rybnika, na terenie miasta wykonany zostanie odstrzał redukcyjny 60 sztuk dzików.


O historii kolei

W czwartek, 20 października, na rybnickim Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach spotkali się pasjonaci historii kolei w ramach zorganizowanej przez Muzeum w Rybniku konferencji historycznej poświęconej drogom żelaznym.


Wspólnie dla Rybnika

Wspólnie dla Rybnika – taką nazwę nosić będzie nowy klub radnych Rady Miasta Rybnika. Utworzenie klubu zgłosił 20 października w czasie sesji przewodniczący Rady – Jan Mura.


Bezpiecznie i zdrowo w pracy z Halo! Rybnik

Od 24 do 28 października w Punkcie Informacji Miejskiej Halo! Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20) będzie można skorzystać z darmowych porad, konsultacji oraz wziąć udział w pokazach i prelekcjach, związanych z Europejskim Tygodniem Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.


Spotkanie ze złotymi jubilatami

Kolejne rybnickie pary obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z dostojnymi jubilatami spotkał się prezydent Rybnika, Piotr Kuczera, który wręczył parom medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, listy gratulacyjne oraz upominki.


Konsultacje Polityki Społecznej 2023+

Do 31 października br. można składać uwagi do projektu Polityki Społecznej Miasta Rybnika 2023+. Zapraszamy do zapoznania się z tym dokumentem.


Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

W sobotę i niedzielę, 22 i 23 października, w hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 (ul. Grunwaldzka 18) odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych.


Nowe radiowozy dla Policji

Komenda Miejska Policji w Rybniku ma sześć nowych samochodów. Radiowozy będą służyć policjantom wydziałów prewencji oraz ruchu drogowego, a także z komisariatów w Boguszowicach i Czerwionce-Leszczynach.


Poznaj projekt planu urządzenia lasów

Prezydent Miasta Rybnika informuje, że został sporządzony projekt „Uproszczonego planu urządzenia lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa dla Miasta Rybnika na lata 2017-2026”. Z projektem można zapoznać się w urzędzie miasta.


Wystawa ptaków egzotycznych

Rybnicki oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych zaprasza w dniach 21 – 23 października na wystawę ptaków egzotycznych.


Most na Raciborskiej otwarty

Zakończyły się prace związane z przebudową mostu na ulicy Raciborskiej. Ruch w tej części miasta został przywrócony. 


Zapoznaj się z projektem operatu

Prezydent Miasta Rybnika informuje o wyłożeniu do wglądu projektu operatu opisowo-kartograficznego dotyczącego modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla obrębu Zamysłów.


Powstaną wybiegi dla psów

W myśl wyznawanej w Rybniku zasady: „dbamy o wszystkich” w mieście powstaną trzy wybiegi dla psów. Te swego rodzaju parki dla czworonogów będą miejscami zabaw z naszymi pupilami.


Zagospodaruj bulwary wzdłuż Nacyny

Prezydent Miasta Rybnika zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania bulwarów wzdłuż rzeki Nacyny w Rybniku.


Festiwal im. H. M. Góreckiego

2 października ruszyła IV edycja Festiwalu Muzycznego im. Henryka Mikołaja Góreckiego „U źródeł sławy”. Wydarzenie organizowane jest przez Towarzystwo Muzyczne im. Braci Szafranków w Rybniku, które w tym roku obchodzi 20 rocznicę powstania.


Złoże "Paruszowiec" - zapoznaj się z obwieszczeniem RDOŚ

Informujemy, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach wszczęła postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na udostępnianiu i wydobywaniu węgla kamiennego ze złoża „Paruszowiec”.


Bądź widoczny na drodze - noś odblaski!

Okres jesienny to czas szczególnie niebezpieczny dla pieszych uczestników ruchu drogowego. Wcześnie zapadający zmrok, mgły i deszcz w znacznym stopniu ograniczają widoczność na drodze.


Zaproś kominiarza

W związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego przypominamy właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.Archiwum

   

Dołącz do newslettera


Segreguj.rybnik.eu

  

   

Godziny pracy Urzędu Miasta Rybnika:

Poniedziałek - środa: od 7.30 do 15.30
Czwartek: od 7.30 do 18.00
Piątek: od 7.30 do 13.00 

 

  więcej

 

    

ZOBACZ KONIECZNIE:     


 

 

  Logo Rybnika - materiały do ściągnięcia  Program Rodzina 500+

   

 Konsultacje społeczne Nocne dyżury aptek

  

  Rybnicka Rada Seniorów Ogólnopolska Karta Seniora

 

 Sprawdź jakość powietrza w Rybniku Ostrzeżenia i raporty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego

 

 Detektor burz - Rybnik Straż Miejska Rybnik
    
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze umieć z niej korzystać.
Cyceron

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt