Przedszkole nr 10
w Rybniku
Strona główna O przedszkolu Wydarzenia Szkoła Plan dnia Wiadomości dla rodziców Artykuły i scenariusze Kącik sowy mądrej głowy Kącik 6-latka

WYDARZENIA 2010/2011URODZINKI CZERWCA LIPCA I SIERPNIA

Dziś obchodziliśmy urodzinki dzieci, które świętują w czerwcu i podczas wakacji. Są to: Oskar, Kamil, Zosia, Oliwia, Karol, Alan, Dominik, Piotruś i Szymon. Śpiewamy dla nich głośne "Sto lat".

Link do galerii


SPOTKANIE Z ANGLUSIEM

Na lekcji angielskiego było dziś wesoło, bo odwiedził nas Angluś.

Link do galerii


PROMYCZKI W NIBYLANDII

Grupa Promyczków gościła na zaproszenie pani Sabiny Kiełkowskiej Kaworek w Nibylandii. Serdecznie dziękujemy.

Link do galerii


POŻEGNANIE Z PRZEDSZKOLEM

To już ostatnie wspólne występy dla naszych gości. Wierszem, tańcem i piosenką podczas uroczystej gali grupa Ekoludków pożegnała się z przedszkolem. Naszym wychowankom życzymy samych sukcesów w szkole!

Link do galerii


PRZYJACIELE ZIPPIEGO

Promyczki zakończyły realizację programu Profilaktyki zdrowia psychicznego "Przyjaciele Zippiego".

Link do galerii


WYCIECZKA DO PARKU DINOZAURÓW

To była super wycieczka. Wszystkie grupy spędziły wspaniale czas podczas wycieczki w Parku Rozrywki w Kamieniu. Podobało nam się wszystko: dinozaury i bajkowe postaci, kolejka, łódka. Szaleliśmy na placu zabaw a posiłek na powietrzu był pyszny.

Link do galerii


DZIEŃ DZIECKA

Jak co roku na Dzień Dziecka w naszym przedszkolu specjalne przedstawienie. Tym razem rodzice przygotowali bajkę pt. "Czerwony Kapturek". Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i serce włożone w przygotowanie tak wspaniałej niespodzianki dla dzieci.

Link do galerii


URODZINKI MAJA

Majowi solenizanci przyjmowali od przedszkolaków życzenia podczas wspólnego świętowania. Są to: Łukasz, Mateusz, Kamil i Piotruś, Patryk, Hania, Piotruś, Wiktoria, Łukasz, Julka.

Link do galerii


DRZEWO GENEALOGICZNE

Konkurs na "Drzewo genealogiczne mojej rodziny" został rozstrzygnięty. Laureaci- Jakub Myrda, Chantal Kurowiec, Zosia Bugiera, Ola Czechowska i Ola Nakielska otrzymali wspaniałe nagrody.

Link do galerii


ROZTAŃCZONE PANTOFELKI

Braliśmy udział w przeglądzie zespołów rytmiczno- tanecznych organizowanych przez Dom Kultury Boguszowice.

Link do galerii


WSPÓŁPRACA ZE "SZKOŁĄ ŻYCIA"

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie naszych przedszkolaków na Festyn Integracyjny organizowany przez Specjalny Zespół Szkolno- Przedszkolny w ośrodku "Pod Żaglami" w Rybniku- Stodołach. Skorzystaliśmy ze wspaniałych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Grupy EKOLUDKÓW i PROMYCZKÓW zostały zaproszone do Szkoły Życia na dwie bajki przygotowane przez pracowników, podopiecznych i rodziców. Występy bardzo nam się podobały.

Link do galerii


FESTYN RODZINNY

Ogród przedszkolny był miejscem spotkania wszystkich dzieci, rodziców, absolwentów i sympatyków naszego przedszkola na kolejnym festynie, który tym razem odbył się pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch". Było sporo atrakcji np. bajka przygotowana przez rodziców pt. "Czerwony Kapturek", występy dzieci, loteria fantowa, koło fortuny, kawiarenka, grill, dmuchane zamki, żużlowcy, rodzinne zawody sportowe. Najwięcej emocji wzbudził mecz piłki "patykowej" rozegrany przez ojców. Zaangażowanie i forma obu drużyn było prawie takie samo jak na mistrzostwach świata. Dziękujemy gościom i sponsorom.

Link do galerii

Link do filmu z meczu


CZTERY PORY ROKU NA SPORTOWO

Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny został rozstrzygnięty. Pierwsze trzy nagrody trafiły do przedszkolaków z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Tuwima: Marty Bąk, Emilki Ptaszek i Katarzyny Deja.

Link do galerii


ŚWIĘTO MAMY I TATY

Jak co roku w maju spotkaliśmy się z naszymi kochanymi rodzicami na uroczystości w przedszkolu. Były występy, prezenty, grill, słodki poczęstunek i zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

Link do galerii


ZAJECIA OTWARTE

Pani Kasia zaprosiła dzieci i rodziców z grupy PROMYCZKI do wspólnej zabawy.

Link do galerii


TURNIEJ SZACHOWY

W SP2 odbyły się Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Przedszkolaków. Sprawdziliśmy swoje umiejętności.

Link do galerii


SPOTKANIE Z AUTORKĄ

Nasi mali czytelnicy z grup EKOLUDKI i PROMYCZKI odwiedzili bibliotekę (filia nr 18), gdzie mieli okazję poznać autorkę książek dla dzieci panią Roksanę Jędrzejewską- Wróbel. Teraz już wiemy jak powstają książki. Może i my zostaniemy pisarzami- przecież mamy wspaniałą wyobraźnię!

Link do galerii


WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

Nasi przedszkolacy i ci starsi i ci młodsi mieli okazję poznać ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka podczas wycieczki do pobliskiej Straży Pożarnej.

Link do galerii


URODZINKI KWIETNIA

Kwietniowi solenizanci przyjmowali życzenia "stu lat" od swoich przedszkolnych kolegów i pań. W kwietniu urodzili się: Ala, Julka, Ola, Roksana, Jacek, Tomek, Paulika, Patrycja i Ola.

Link do galerii


BIBLIOTEKA

Panie z biblioteki na ul. Orzepowickiej zaprosiły dzieci z naszego przedszkola. Młodzi czytelnicy otrzymali nowe książki. Zajęcia były bardzo udane. Z pewnością tu wrócimy.

Link do galerii


SZACHY

Szachiści z grup Ekoludki i Promyczki wzięli udział w Zawodach szachowych. Zajęliśmy 4 miejsce w Małym Finale. Gratulujemy!

Link do galerii


DZIECKO WIDZEM I AKTOREM

Dzieci z grupy Ekoludki wzięły udział w międzyprzedszkolnym przeglądzie form teatralnych pt. "Dziecko widzem i aktorem". Przedstawiły bajkę gwarą pt. "O czerwonych i czarnych kamieniach". Młodym aktorom serdecznie gratulujemy.

Link do galerii


BOJKÓW

Starsze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Wiejskiej chaty w Bojkowie. Poznały tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi, przygotowały stroik- prezent dla najbliższych. Był słodki poczęstunek, obiad w plenerze a nawet spotkanie z kozami, kaczkami, króliczkami, indykami i innymi wiejskimi zwierzętami. Będzie co wspominać.

Link do galerii


TEATRZYK

"Przygody bosmana"- to bajka muzyczna, którą nasi przedszkolacy obejrzeli we wtorek- przyjechał do nas "teatr". Aktorzy zaprosili do zabawy młodych widzów. Ale było wesoło!

Link do galerii


SZUKAMY WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA

W środę bawiliśmy się podczas uroczystości integrującej społeczność przedszkolną pod hasłem Szukamy Wielkanocnego Zajączka, którą przygotowała pani Ela. Były zadania i konkursy a nawet mały śmigus-dyngus. Piotruś z Krasnoludków znalazł dla dzieci prezent od zajączka.

Link do galerii


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzieci i Panie z SP11 zaprosiły nas do szkoły na Dzień Przedszkolaka. Oglądaliśmy bajkę w wykonaniu klasy II oraz zwiedzaliśmy pomieszczenia szkoły. Wkrótce będziemy tu uczniami.

Link do galerii


U FRYZJERA

Promyczki zaprosiły do siebie gościa. Była nim pani fryzjerka, która opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Link do galerii


W KRAINIE MUMINKÓW

W ramach edukacji europejskiej z Anną i Marko zwiedzaliśmy Finlandię. Poznawaliśmy język, kulturę, ważniejsze miasta i zabytki związane z tym krajem. Smakowaliśmy potraw a w podróży towarzyszyły nam Muminki i Św. Mikołaj. Pani Basia przygotowała dla nas niespodzianki i konkursy związane z Finlandią.

Link do galerii


ZABAWA KARNAWAŁOWA

Rodzice i pracownicy naszego przedszkola wspólnie bawili się podczas zabawy karnawałowej w Domu Kultury Niedobczyce. Dochód przeznaczony został na rzecz naszego przedszkola. Serdecznie dziękujemy sponsorom: -tort firmy Kuźnik- wylicytowany za 600 zł -obiad dla 4 osób w restauracji Masala -zaproszenie do Pizza Hut na Festiwal Pizzy dla 2 osób oraz zniżki dla 100 dzieci -strzyżenie, modelowanie i manicure w salonie Gabriel -2 zaproszenia do Nibylandii (wł. p. Kiełkowska) Zapraszamy za rok.

Link do galerii


URODZINKI MARCA

Marcowi solenizanci przyjmowali od swoich kolegów urodzinowe życzenia. Wspólnie bawiliśmy się na urodzinkach Zosi, Pawła, Paulinki, Kuby i Klaudii

Link do galerii


NASZ GOŚĆ

Pani Kazimiera Drewniok zawitała do naszego przedszkola w towarzystwie Karolinki i Zeflika. Opowiadała gwarą ciekawe historie do których rysowała ilustracje oraz nauczyła nas śląskiej zabawy. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie!

Link do galerii


FIGLORAJ

Dzieci z grupy KRASNOLUDKI z okazji urodzin Ali zostały zaproszone do Figloraju. Zabawa była super! Krasnoludki życzą Ali dużo uśmiechów i przesyłają całuski.

Link do galerii


POŻEGNANIE ZIMY

Już czas pożegnać zimę! Naszą Marzannę wyprowadziliśmy z przedszkola a wróciliśmy z wesołym wiosennym gaikiem.

Link do galerii


MĄDRA GŁOWA

"Mądra głowa dobrze wie, co bezpieczne, a co nie!"- W czasie zajęć otwartych z udziałem rodziców dzieci dzieliły się swoją wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi bezpiecznych zachowań w przedszkolu i domu.

Link do galerii


JUDOCY W PRZEDSZKOLU

Młodzi judocy z klubu MOSiR zaprezentowali nam swoje umiejętności. Trochę im zazdrościliśmy. Może i my zaczniemy uprawiać ten sport.

Link do galerii


URODZINKI LUTEGO

W lutym bawiliśmy się na urodzinkach Ali, Tanii, Kuby i Nicoli. Życzymy im wszystkiego najlepszego. Przesyłamy całuski!

Link do galerii


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

To szczególny dzień w przedszkolu, na który z radością czekają wszystkie przedszkolaki. W tym dniu chcą wypaść jak najlepiej- specjalnie dla ukochanej babci i ukochanego dziadka.

Link do galerii


BAL W PRZEDSZKOLU

"Bal w przedszkolu dzisiaj- wyszły z szafy misie i proszą laleczki do miłej poleczki". A z misiami wróżki, rycerze, spidermany, żabki i inne znane z bajek postaci. Bo to dzień pełen niespodzianek, tańców, konkurs ów, żartów i wesołej zabawy.

Link do galerii


JASEŁKA W SP-11

Grupa Ekoludków została zaproszona przez uczniów SP-11 na przedstawienie JASEŁEK. Dziękujemy za wspaniały występ aktorom i p. Gabrysi.

Link do galerii


URODZINKI GRUDNIA I STYCZNIA

Najlepsze życzenia urodzinowe przyjęli od nas grudniowi solenizanci. W gronie przedszkolaków urodzinki miesiąca grudnia obchodzili: Grześ, Natalka, Jaś, Ania i Maja.

Link do galerii


DZIECIĄTKO

Dla grzecznych przedszkolaków pod choinką znalazło się dzieciątko. Radości było co niemiara a potem uroczysty obiad świąteczny.

Link do galerii


ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA Z RODZICAMI

W przedświątecznej krzątaninie rodzice znaleźli chwilkę, by spotkać się z nami w przedszkolu. Pomagali nam ubierać choinki, wykonywali wspólnie z dziećmi ozdoby choinkowe, a także upiekli świąteczne pierniczki. Później obejrzeli jasełka w wykonaniu swoich pociech.

Link do galerii


TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE

Jak kiedyś wyglądały Święta Bożego Narodzenia w rodzinie śląskiej opowiedziała dzieciom z grup Ekoludki i Promyczki pani z muzeum.

Link do galerii


KARBIDKOWE OBRAZKI

Przedstawiciele grupy Promyczków reprezentowali nasze przedszkole podczas przeglądu twórczości o tematyce górniczej w DK Boguszowice. Wspomagał nas dziadek Oliwii Przybylik- Bernard Demonchaux, któremu serdecznie dziękujemy.

Link do galerii


MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY 5-LATKÓW

Najmłodsi szachiści z naszego przedszkola swoje pierwsze szlify turniejowe mają za sobą, a do tego spotkały się z samym Mikołajem. Było warto!

Link do galerii


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

A w naszym przedszkolu panie bibliotekarki z filii nr 8 na ul. Orzepowickiej oraz rodzice. Na zdjęciu mama Oliwki- zapraszamy innych chętnych do czytania naszym przedszkolakom.

Link do galerii


BARBÓRKA

Jak co roku z okazji Barbórki odwiedzili nas tatusiowie, dziadkowie i wujkowie, którzy związani są z górnictwem. Były tańce, wiersze, piosenki i życzenia oraz prezenty dla gości. Wspólna zabawa, skok przez skórkę oraz mini konkurs wiedzy o pracy górnika to atrakcje specjalne tego dnia.

Link do galerii


MIKOŁAJ

"Mikołaj się zbliża, dzieci się radują" bo spotkanie i zabawa z Mikołajem to super wydarzenie. Grzeczni przedszkolacy otrzymali "słodkie" paczki.

Link do galerii


URODZINKI LISTOPADA

Głośne "sto lat" dla wszystkich listopadowych solenizantów. Życzenia w listopadzie przyjmowali: Piotrek, Bartek, Michał, Jakub, Adrian, Emilka, Kacper, Zuzia, Monika, Mikołaj i Dawid.

Link do galerii


EKOLUDKI DLA ŚRODOWISKA

Swoje aktorskie talenty w bajce pt. "O gęsiareczce Kasieni i cudownych listkach Pani Jesieni" zaprezentowały dzieci z grupy Ekoludków. Naszymi widzami były dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz podopieczni Specjalnego Zespołu Szkolno Przedszkolnego. Dziękujemy za miłe spotkanie

Link do galerii


ANDRZEJKI

Pani Iwonka przygotowała uroczystość integrującą dla dzieci z całego przedszkola. Była wróżka, czarodziejska kula, fajne wróżby oraz lanie wosku. Na koniec każdy przedszkolak wrzucił grosz do studni by jego wróżby się spełniły.

Link do galerii


MUZEUM- BARBÓRKA

O świętej Barbarze, górnikach i ich ciężkiej pracy opowiadał nam pan w muzeum. Był tam górnik w mundurze galowym, sztolnia, piękne rzeźby z węgla a nawet Skarbnik.

Link do galerii


ANDRZEJKI Z RODZICAMI

"Andrzeju! Andrzeju! Daj nam znać co się będzie z nami dziać"- andrzejkowe wróżby w grupie Ekoludków były szczególnie wesołe, bo odwiedzili nas Rodzice (i nie tylko).

Link do galerii


PRZEDSZKOLACY- CZARODZIEJE

"Prawdziwy czarodziej"- wołali przedszkolacy gdy oglądali sztuczki w wykonaniu pana iluzjonisty. Niektórzy sami spróbowali swych sił w teatrze iluzji.

Link do galerii


OBCY NIEBEZPIECZNY

O tym jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy i czy dzieci mogą same zostawać w domu, przedszkolacy dowiedzieli się od naszego gościa- pana Policjanta.

Link do galerii


WYSTĘP "EKOLUDKÓW"

"O gęsiareczce Kasi i cudownych listkach Pani Jesieni" to tytuł przedstawienia, które najstarsi przedszkolacy przygotowali dla swoich kolegów. Naszymi gośćmi byli również podopieczni Miejskiego Domu Pomocy Społecznej. Mali aktorzy zebrali duże brawa.

Link do galerii


U KRAWCOWEJ

Dzieci z grupy "Promyczki" odwiedziły zakład krawiecki, gdzie zapoznały się z trudną pracą krawcowej a potem same zabrały się za projektowanie ubrań.

Link do galerii


URODZINKI PAŹDZIERNIKA

Wesoło bawiliśmy się na urodzinkach przedszkolaków urodzonych w październiku. Życzenia przyjmowali: Bartek, Hugo, Igor, Olaf, Emilka, Bartek, Klaudia, Patrycja.

Link do galerii


MUZEUM

Grupa Ekoludków i Promyczków odwiedziła muzeum. Miła pani kustosz, która jest absolwentką naszego przedszkola, opowiedziała nam o zwyczajach domu rodzinnego w rodzinie śląskiej. Dowiedzieliśmy się również jak kiedyś obchodzono Święto Zmarłych.

Link do galerii


WIELKI RWETES DZIŚ U BASI, BO KAPUSTĘ BASIA KWASI

A dokładnie nie Basia, bo panie gospodynie: pani Iwonka i pani Ilonka zakisiły dla nas kapustę na zimę. A gospodarz Kacper- pokazał jak kiedyś kapustę deptano w beczce. Pani Jesień z pełnym koszem zaś radziła "Jedz owoce i jarzyny, w nich są same witaminy- kto je sobie lekceważy musi chodzić do lekarzy"- i częstowała dzieci jabłuszkami, marchewką i kiszoną kapustą. Teraz z niecierpliwością czekamy, aż nasza kapusta się ukisi. Będzie pycha!

Link do galerii


"ŚPIĄCA KRÓLEWNA"

Wszystkim Rodzicom, którzy przyczynili się do sukcesu naszego przedstawienia pt. "Śpiąca Królewna" podczas festynu i występów w Specjalnym Zespole Szkolno- Przedszkolnym składamy serdeczne podziękowania.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Jak co roku dzieci z Wesołej Dziesiąteczki zaprosiły na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkich obecnych i byłych pracowników naszego przedszkola. Były życzenia, wiersze, piosenki i prezenty a na koniec wspólna zabawa.

Link do galerii


SZACHY

To nasze pierwsze zawody. Byliśmy trochę stremowani i niepewni swoich umiejętności ale daliśmy radę.

Link do galerii


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dzieci z grup EKOLUDKI i PROMYCZKI odwiedziły bibliotekę (Filia nr18) gdzie po uroczystej przysiędze zostały pasowane na czytelnika. Już wiemy jak należy zachowywać się w bibliotece i czytelni oraz to, że rządzi tu alfabet. Obiecaliśmy, że wypożyczone książki będziemy szanować i że wrócimy tu na pewno.

Link do galerii


URODZINKI WRZEŚNIA

W miesiącu wrześniu urodziny obchodzili Adam, Jonasz, Dominik, Piotruś, Błażej, Judyta, Mikołaj i Zuzia. Życzymy im wszystkiego najlepszego.

Link do galerii


FESTYN RODZINNY

W sobotę (25.09.2010r.) spotkaliśmy się na festynie rodzinnym organizowanym w naszym ogrodzie. Pogoda dopisała, humory też. Atrakcji było wiele: bajka w wykonaniu Rodziców, występy dzieci, pasowanie na Przedszkolaka, dmuchana zjeżdżalnia, bańki mydlane, kawiarenka, koło fortuny, loteria fantowa, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Serdecznie dziękujemy Sponsorom i Rodzicom, którzy włączyli się w ich przygotowanie.

Link do galerii


NIBYLANDIA

Grupa "Promyczków" dnia 20.09.2010r. została zaproszona do parku rozrywki dziecięcej "Nibylandia" przez właścicielkę tego pięknego miejsca zabaw dziecięcych p. Sabinę Kiełkowską. Było wspaniale!

Link do galerii