WAŻNA INFORMACJA! ZAGLĄDAJ TU CODZIENNIE! WAŻNA WIADOMOŚĆ! SPRAWDZAJ CODZIENNIE INFORMACJĘ W POLU PONIŻEJ!

DLA NAUCZYCIELA
DLA UCZNIAgry i zabawy online na  świąteczny czas

DLA WSZYSTKICH
Katalog stron internetowych
AKTUALNOŚCI:
PRACE UCZNIÓW W RAMACH PROJEKTU "Moda na zdrowie"
W ramach projektu „Moda na zdrowie” uczniowie stworzyli piękne prezentacje dotyczące bezpieczeństwa. Zajęcia miały na celu opanowanie i przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, wyrabianie nawyku prawidłowego zachowania się na ulicy. Uświadomiły one uczniom, które z ich zachowań i z zachowań innych osób są niewłaściwe i stwarzają zagrożenie dla innych.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!
mgr Krystyna Bochenek
dodano 15.12.2014r.
DRODZY RODZICE ...
Informuje się, iż w przerwie świątecznej szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze na terenie świetlicy szkolnej w godzinach pracy świetlicy.
dyrektor szkoły
dodano 15.12.2014r.
OGÓLNOSZKOLNA AKCJA CHARYTATYWNA "Tuż za rogiem" ... zobacz ...
mgr Sabina Wilim-Mierzwa
dodano 09.11.2014r.
UWAGA
Chcesz wspólnie poćwiczyć? Uczyć się jeździć na rolkach, na nartach, na snowboardzie  w miłej i sympatycznej atmosferze? Dołącz do AKADEMII ROLKARZA ... zobacz ...
dyrektor szkoły
dodano 09.11.2014r.
LIST GRATULACYJNY PREZYDENTA MIASTA RYBNIKA W ZWIĄZKU Z UZYSKANIEM CERTYFIKATU "Wiarygodna Szkoła" ... zobacz ...
dyrektor szkoły
dodano 09.11.2014r.
WIZYTA NAUCZYCIELI ZE SZKOŁY PARTNERSKIEJ W ISLANDII Wizyta nauczycieli z partnerskiej szkoły z Islandii realizujący wspólnie z naszą szkołą projekt „Moda na zdrowie”, która odbyła się  między 20 a 21 listopada była  dla całej społeczności  naszej szkoły niesamowitym przeżyciem ... czytaj całość ... zobacz fotogalerię ...
mgr Krystyna Bochenek
dodano 27.11.2014r.
ZAJĘCIA KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT DLA UCZENNIC KLASY SZÓSTEJ ... czytaj ...
dyrektor szkoły
dodano 26.11.2014r.
PROCEDURY WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 28 W RYBNIKU... czytaj ...
dyrektor szkoły
dodano 26.11.2014r.
ZAPRASZAMY NA BIESIADĘ ŚLĄSKĄ ... czytaj ...
dyrektor szkoły
dodano 22.11.2014r.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA...
List minister edukacji narodowej Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej i rzecznika praw dziecka Pana Marka Michalaka w sprawie ustanowienia na dzień 20 listopada Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka ... czytaj ...
dyrektor szkoły
dodano 13.11.2014r.
UROCZYSTE OTWARCIE BOISKA W KAMIENIU ...
30 października zostało oddane do użytku nowoczesne boisko przy naszej szkole. Z tej okazji odbyła się uroczystość, na którą przybyło wielu zaproszonych gości. Dzień otwarcia boiska był wyjątkowy. Pogoda dopisała, a wśród osób zaangażowanych w organizację uroczystości panowała atmosfera koncentracji i spokojnego oczekiwania na przebieg wydarzeń ... czytaj całość ... zobacz fotogalerię ...
dodano 05.11.2014r.
W dniu 29 października naszą szkołę odwiedził sam KUBUŚ, bohater znanych wszystkim smacznych i zdrowych soków owocowych. A wszystko za sprawą wygrania przez uczniów klas pierwszych konkursu Kubusia na najlepszy manifest dotyczący drugiego śniadania ... czytaj całość ... zobacz fotogalerię ...
dodano 05.11.2014r.
CERTYFIKAT DLA NASZEJ SZKOŁY ...
W październiku 2014r. otrzymaliśmy certyfikat WIARYGODNA SZKOŁA. Certyfikat jest potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły.
Celem Projektu jest pomóc rodzicom przy wyborze odpowiedniej placówki dydaktycznej dla swoich dzieci. Cały Projekt jest drogowskazem polecającym te szkoły, które są godne zaufania i wyróżniają się na rynku edukacyjnym. Certyfikat Wiarygodności jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów.
mgr Krystyna Bochenek
dodano 04.11.2014r.

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH ...
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły w dniu 24.10.2014r. przebrali się za postacie z książek i przedstawili swoje pomysły w bibliotece szkolnej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodką niespodziankę ... czytaj całość ...zobacz fotogalerię ...

mgr Krystyna Bochenek
dodano 04.11.2014r.
"PO PIERWSZE DRUGIE ŚNIADANIE"

Klasy pierwsze naszej szkoły dołączyły do akcji Kubusia. Zadaniem najmłodszych uczniów było przygotowanie ilustracji jednego z haseł Manifestu Drugiego Śniadania w formie zewnętrznej dekoracji szkolnego budynku. Zilustrowaliśmy Manifest – DRUGIE ŚNIADANIE CHODZI DO SZKOŁY, ALE NIE WRACA. Na 150 pierwszych szkół czeka dostawa śniadaniówek dla wszystkich uczniów. KU-BUS wraz z ekipą TVP odwiedzi 4 szkoły, które stworzą najlepsze manifest.

mgr Bogumiła Kubica
dodano 27.10.2014r.
SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
W październiku w ramach projektu „Moda na zdrowie” . uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z dietetykiem, panią Ewą Eljasińską reprezentującą Gabinet Dietetyczny Natur Hous.
Pani dietetyk przeprowadziła zajęcia warsztatowe o prawidłowym odżywianiu z uczniami klas I–III, podczas których, dzieci samodzielnie dokonywały wyboru zdrowych produktów uzasadniając ich znacznie dla rosnącego organizmu. Spotkanie zakończyło się rozwiązywaniem wesołych zagadek podsumowujących wiedzę o omawianych zagadnieniach.
Następnie odbyły się zajęcia z uczniami klas IV–VI dotyczące wyjaśniania zasad piramidy zdrowego żywienia i prawidłowego przygotowania II śniadania do szkoły. Uczniowie rozwiązywali dylematy dotyczące uzasadniania i świadomej rezygnacji ze szkodliwych dla zdrowia produktów spożywczych.
Podobnie, tematyka zachęcania do przestrzegania prawidłowych nawyków żywieniowych, profilaktyka nadwagi i otyłości, zaburzeń odżywiania i innych chorób dietozależnych pani dietetyk przedstawiła chętnym rodzicom na szkolnych konsultacjach.... zobacz fotogalerię ...
mgr Krystyna Bochenek
dodano 27.10.2014r.
PRELEKCJA O ZDROWYCH ZĘBACH ...
W ramach projektu „Moda na zdrowie” w dniach 7-8.10.2014r. odbyło się spotkanie w klasach I-VI z zaproszonym gościem, panią Zuzanną Szafarczyk, która jest higienistką stomatologiczną.
Pani Zuzia została bardzo serdecznie przyjęta przez uczniów, którzy chętnie podejmowali z nią rozmowę. Przedstawiła uczniom budowę zębów, zasady higieny jamy ustnej oraz metody szczotkowania zębów.
Rozmawiała z dziećmi na temat zdrowego odżywiania i jaki negatywny wpływ na zdrowie mają słodycze spożywane w dużych ilościach. Podkreśliła również jak ważne jest przebywanie na świeżym powietrzu, wietrzenie pomieszczeń oraz chodzenie spać o określonej porze.
Bardzo się cieszymy, że odwiedziła nas pani Zuzia i dziękujemy za miłe spotkanie ... zobacz fotogalerię ...
mgr Krystyna Bochenek
dodano 21.10.2014r.
POKAZ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO
W dniu 23 września w naszej szkole gościliśmy ratownika medycznego, który opowiadał o tym w jaki sposób powinniśmy się zachować w różnych sytuacjach zagrożenia życia innych ludzi, jak należy wezwać karetkę pogotowia. Zaprezentował ponadto specjalistyczny sprzęt ratowniczy, m.in. wyposażenie torby ratowniczej, szyny i kołnierze usztywniające, maskę i butlę tlenową. Każdy miał możliwość nie tylko zobaczyć, ale również spróbować, w jaki sposób z takiego sprzętu korzystać. Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Był ciekawą formą doskonalenia i poszerzenia wiadomości i umiejętności tak ważnych dla ratowania życia ludzkiego.
Za tę bardzo ważną lekcję udzielania pierwszej pomocy serdecznie dziękujemy !!! zobacz fotogalerię
mgr Krystyna Bochenek
dodano 25.09.2014r.

O pozostałych wydarzeniach czytaj w sekcji Z życia szkoły

O historii Kamienia
O historii szkoły
O patronie szkoły
Lata 1991 - 2000
Szkoła ma 70 lat!
Kamień w obiektywie
 
Lekcja nieograniczonych możliwości
 
"Moda na zdrowie"
 
"Z Sąsiadem za Pan Brat"
 
Szkoła Dobrych Pomysłów w naszej szkole
 
"Moja Europejska Gazeta
 
Kalendarz roku szkolnego 2014/2015
 
Kącik Rodzica
 
Programy i akcje realizowane w naszej  szkole
 
Konkursy
Weź udział
w ciekawych konkursach!
 
Nowa podstawa programowa
 
Numery telefonów wewnętrznych
 
Strony internetowe naszych uczniów
 
Równy start w przyszłość w naszej szkole
 
Sprawdzian szóstoklasisty
2015
 
BEZPIECZNY INTERNET
 
SZKOLNA PLATFORMA ZDALNEGO NAUCZANIA
 
STOP LEKOMANII
kliknij na logo i czytaj
o akcji w naszej szkole
 
 
II MIEJSCE W POLSCE
w konkursie
WEBSK@ SZKOŁA
dla strony internetowej naszej szkoły
 
 
Strona otrzymała certyfikat dobrej strony i została dodana do Katalogu Stron Gwiazdor
 Katalog Gwiazdor
 
Ta strona otrzymała certyfikat "Strona przyjazna dziecku"
   
 
STRONA LAUREAT
2005/2006
 
I MIEJSCE W POLSCE
 
 

sp28kids@gazeta.pl


LICZNIK ODWIEDZIN
od 26.04.2006r.
 
KSIĘGA GOŚCI
 
SONDA NR 4
1. Podaj swoją płeć
kobieta mężczyzna
1. Jaki jest Twój ulubiony przedmiot szkolny?
religia
j.polski
historia
j.angielski
j.francuski
matematyka
przyroda
informatyka
muzyka
plastyka
technika
w-f
 wyniki ankiety
wcześniejsze ankiety

Administrator i moderator strony: Katarzyna Sielska